Pierwsze miejsce na polskim rynku faktoringowym

niezmiennie od 2019 roku

Czy wiesz, że od 2019 jesteśmy liderem faktoringu w Polsce?

W ostatnich latach Pekao Faktoring osiąga dwucyfrowe procentowo wzrosty wartości należności, które do obsługi powierzają Spółce Klienci. W 2022 roku było to ponad 91 miliardów PLN.

W okresie pandemii i wymagającego otoczenia rynkowego, byliśmy motorem wzrostu rynku faktoringowego.

Mamy 20 procentowy udział w rynku faktoringowym, co oznacza, że co piąta złotówka finansowania faktoringowego w Polsce pochodzi od Pekao Faktoring.

Jesteśmy pasjonatami faktoringu, zajmujemy się nim od 25 lat, a obszar faktoringu i zarządzania wierzytelnościami nie ma dla nas tajemnic. Nasz dynamiczny wzrost to także czas ciągłej optymalizacji procesów i poszerzania oferty produktowej. Wszystko po to, aby tworzyć partnerskie relacje biznesowe z naszymi Klientami.

Obsługujemy firmy ze wszystkich segmentów rynku. Mamy w swojej ofercie rozwiązania zarówno dla Klientów z segmentu dużych firm, korporacji oraz małych i średnich podmiotów gospodarczych. Od grudnia 2021 roku świadczymy także kompleksową usługę faktoringową dla mikro firm, udostępniając dedykowany i w pełni zautomatyzowany produkt o nazwie Płynnościomat.

Pekao Faktoring łączy w sobie tradycję oraz stabilność z nowoczesnością i innowacyjnością.